kurtkoy escort

Haberson24.com |

Erdoğan’ın talimatıyla deprem bölgelerine 10’ar milyon lira daha ödenek gönderildi

Erdoğan’ın talimatıyla deprem bölgelerine 10’ar milyon lira daha ödenek gönderildi
102 views
28 Ocak 2020 - 1:03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Elazığ İl Özel İdaresi ve Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 10’ar milyon lira daha ödenek gönderildi. Böylece depremden etkilenen bölgelere yönelik toplam ödenek miktarının 44 milyon liraya ulaştığı bildirildi.

Elazığ Sivrice’deki depremden etkilenen bölgelere yönelik toplam ödenek miktarının 44 milyon liraya ulaştığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Elazığ İl Özel İdaresi ile Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına (YİKOB) 10’ar milyon lira daha ödenek gönderildi.

DEPREMDE ZARAR GÖRENLERE YÖNELİK DESTEKLER AÇIKLANDI

Öte yandan, Elazığ depreminde zarar görenlere yönelik destekleri açıklayan İçişleri Bakanı Soylu, “Ağır hasarlı ve yıkılacak evler için 30 bin lira, acil kira ödeneği olarak da 11 bin lira olmak üzere toplam 41 bin lira verilecek” ifadesini kullanmıştı.

© 2013 - 2020 Haberson24.COM | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.sanalbasin.com üyesidir