kurtkoy escort

Haberson24.com |

Çin, Ay’ın öteki tarafından yeni imgeler paylaştı

Ay’ın, Yerküre’den göremediğimiz öteki tarafına 2 Ocak 2019 tarihinde başarılı bir iniş gerçekleştiren Chang’e-4 uzay aracı, o tarihten bu yana …

Çin, Ay’ın öteki tarafından yeni imgeler paylaştı
71 views
10 Ocak 2020 - 15:24

Ay’ın, Yerküre’den göremediğimiz öteki tarafına 2 Ocak 2019 tarihinde başarılı bir iniş gerçekleştiren Chang’e-4 uzay aracı, o tarihten bu yana keşiflerine tüm süratiyle devam ediyor.

Birebir devranda Yutu-2 isminde küçük bir keşif aracını da barındıran Chang’e-4, daha evvel Ay’ın yüzey derinliklerinden gelen minarelleri keşfetmişti.

YENİ FOTOĞRAFLAR PAYLAŞILDI

Chang’e-4 uzay aracının Ay’ın öteki tarafına inmesinin üstünden 1 yıl geçti. Yıl dönümünü yeni fotoğraflarla kutlayan Çin, Ay’ın öbür tarafı ile ilgili yeni fotoğraflar paylaştı.

Görsel: Ay’ın öteki tarafında bulunan bir krater

Görsel: Yutu-2’nin kraterin içinden imajı

 

Görsel: Uzay aracının izleri

ÇİN, YENİ HIZMETLER ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Geçtiğimiz yılın başlarında Chang’e-4 uzay aracını Ay’a gönderen Çin, bu yılın ilerleyen zamanlarında Chang’e-5 aracını da fırlatmaya hazırlanıyor. Bu sayede Ay yüzeyinden daha kapsamlı doneler elde edilebilecek.

Aşağıdaki ilişkiden Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek aktüel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

© 2013 - 2020 Haberson24.COM | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.sanalbasin.com üyesidir