Haberson24.com |

TSK Vakfı’na büyük bağış

Suriye’nin Azez kentinden 1960’lı yıllarda ailesiyle birlikte İstanbul’a göçen ve gümüş işi ile uğraşan iş insanı Fahri Topaloğlu (76), yaklaşık 20 milyon liralık binasını TSK Güçlendirme Vakfı’na bağışladı.

TSK Vakfı’na büyük bağış
94 views
14 Haziran 2019 - 2:26

İstanbul’da yaşayan iş insanı Topaloğlu, 1960’lı yıllarda ailesi ile birlikte Suriye’nin Azez kentinden Kilis’e göç etti. Daha sonra İstanbul’a yerleşen Topaloğlu geçtiğimiz aylarda televizyonda gördüğü Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’nın kamu spotundan etkilendi. 4 sene önce arsasını satın aldığı binasını vakıfa bağışlamak için çocuklarına danışan Topaloğlu, iki çocuğunun da desteğini alınca binasını TSK Güçlendirme Vakfı’na bağışladı. Bina bağışı için Topaloğlu’na dün TSK Güçlendirme Vakfı İstanbul Bölge Temsilciliği’nde tören düzenlendi. Törende, Vakıf Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık Piyade, Topaloğlu’na madalya takdim etti. Topaloğlu, “Şu an çok gururluyum. Ben aslında görevimi yaptım. Varlıklı olan insanların vatanımıza sahip çıkmaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Piyade ise yapılan her bağışla yeni savunma sistemlerine kavuştuklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı; “1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda ülkemize uygulanan ambargolar, savunma sanayinde o dönemde yeni bir hamle başlattı. Bunun sonucu olarak Aselsan, Havelsan, TAI gibi şirketler halkımızın bağışlarıyla doğmaya başlamıştır. Fahri Bey’in bağış yapmış olduğu meblağ sayesinde yeni ATAK’larımız, yeni ANKA’larımız, yeni HÜRKUŞ’larımız ve yeni hava savunma sistemlerimize kavuşacağız” ifadelerini kullandı.

© 2013 - 2019 Haberson24.COM | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. sanalbasin.com üyesidir