Haberson24.com |

TOKİ Başkanı Bulut’tan birlik mesajı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK’nın yol yapım çalışması yürüten işçilere yönelik saldırısında yaşamını yitiren iki işçi, geride 11 çocuk ile acılı iki eş bıraktı.

TOKİ Başkanı Bulut’tan birlik mesajı
100 views
14 Haziran 2019 - 2:25

PKK’lı teröristlerce pazartesi günü düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden işçilerden Abdurrahman Bilici (57) ve amcasının oğlu Mehmet Sait Bilici’nin (29) ailesi yasta. Abdurrahman Bilici’nin kardeşi Ferruh Bilici, “En küçüğü tıp fakültesinde, biri de hukuk fakültesinde okuyor. Şimdi bunları kim okutacak” dedi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, PKK’nın saldırısında şehit olan iki işçinin Van Erciş’teki cenaze törenine katıldı. Bulut, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Taziye çadırına da giderek acılı ailelere başsağlığı dileklerini ileten Bulut, daha sonra Vali Bilmez ile birlikte Erciş Kaymakamlığı’na geçti. Burada açıklamalarda bulunan Bulut, şehit işçilere Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ise başsağlığı dileklerini ileterek, şöyle dedi:

“Böyle acılar bazen insanları birbirilerine daha da yakınlaştırıyor. Bizler bu yakınlaşmayı köylülerimizle kaynaşmayı içimizde hissettik. Terörü lanetliyorum. Ama biz bugün terör neticesinde şehit olan işçilerimizin aileleri ile birlikte nasıl kaynaşabildiğimizi, nasıl bir araya gelebildiğimizi, nasıl birbirimize karşı bir sevgi beslediğimizi gördük. Allah bu beraberliğimizi daim eylesin.”

© 2013 - 2019 Haberson24.COM | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. sanalbasin.com üyesidir