kurtkoy escort

Haberson24.com |

Meteoroloji’den peş peşe uyarılar! Türkiye’yi etkisi altına alacak…

Meteoroloji’den alınan son dakika haberine göre Marmara bölgesi bugün soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. İstanbul’da da etkili olması …

Meteoroloji’den peş peşe uyarılar! Türkiye’yi etkisi altına alacak…
195 views
05 Şubat 2020 - 23:45

Meteoroloji’den alınan son dakika haberine göre Marmara bölgesi bugün soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek. İstanbul’da da etkili olması beklenen kar yağışının bu gece başlaması bekleniyor. Gün boyu İstanbul’da yağmur görülecek. Gece saatlerinde ise yağışın kara dönüşeceği öngörülüyor. Özellikle çarşamba lodos hakim olacak. Perşembe günü de lodos yerini karayele devredecek. İstanbul’da hava sıcaklıkları 10 – 15 derece düşmüş olacak. Çarşamba günü 10, 15 derece olan hava sıcaklıkları Perşembe günü 4, 5 dereceye kadar düşmesini bekleniyor. Meteoroloji ayrıca Doğu Anadolu için ‘çığ’ uyarısında bulundu. Şimdi herkes kar yağışı ne kadar sürecek? Okullar tatil edilecek mi? sorusuna yanıt aramaya başladı.

İL İL 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU 

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK? 

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL EDİLECEK Mİ?

AKOM’DAN İSTANBUL İÇİN UYARI GELDİ

İstanbul’un, 6 Şubat Perşembe gününden itibaren soğuk, kar yağışlı ve fırtınalı bir havanın etkisine girmesi bekleniyor. Yetkililer, 3 gün süreceği tahmin edilen yağışlı hava boyunca sürücü ve yayaları don ve buzlanmaya karşı uyardı.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Çarşamba yer yer kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek yağışların Perşembe sabah saatlerinden itibaren Pazar gününe kadar aralıklarla kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da hava sıcaklığının 6-10 Şubat tarihleri arasında mevsim normalleri olan 3-6 derece altında seyretmesi bekleniyor.

İstanbul’da daha önce şehrin yüksek ve kırsal kesimlerine yağan kar yağışının, bu defa şehir merkezinde de kürenecek kadar kar örtüsüne neden olacağı belirtiliyor.

ŞEHİR HATLARI İPTAL

İstanbul ve Marmara’da etkisini hissettiren lodos nedeniyle Şehir Hatları, bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayan seferler şöyle:

“08:45 Karaköy-Bostancı, 07:55 Bostancı-Karaköy-Kabataş, 07:45 Karaköy-Kabataş, 07:30 Beşiktaş-Büyükada, 07:10 Adalar-Kadıköy, Beşiktaş, 06:55 Bostancı-Karaköy-Kabataş.”

ANKARA İÇİN KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

Ankara Valiliği, kentte bugün başlayan ve yarın akşam saatlerine kadar etkili olacak kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, bugün sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan başlayacak kuvvetli lodosun etkisini artırarak saatte 70-100 kilometre şeklinde kuvvetli ve tam fırtına şeklinde esmesinin beklendiği belirtildi.

İŞTE YURTTA BEKLENEN HAVA DURUMU (6 ŞUBAT ÇARŞAMBA)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Erzurum’un güney kesimleri, Muş, Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun batısı ile gece saatlerinden itibaren İç Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, yarın İç Anadolu’da yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde beklenen yağışların; bu akşam saatlerinde Marmara’nın doğusu ile Kütahya, Denizli, Muğla Antalya’nın doğu ve batı ilçeleri, Doğu Karadeniz’in Toroslar mevkiinde, yarın Isparta, Antalya’nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana ile Konya’nın güney ve batı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

MARMARA

Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, bu akşam saatlerinde Kırklareli ve Edirne’nin yüksek kesimleri ile yarın bölgenin güney ve batı kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bu akşam saatlerinde bölgenin doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE 0°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

İSTANBUL 4°C, 5°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 0°C, 1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KOCAELİ 6°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, yarın zamanla bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde beklenen yağışların bu akşam saatlerinde Muğla, Denizli, Uşak ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerine kadar güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 4°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yarın zamanla karla karışık yağmurlu

DENİZLİ 7°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR 9°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

MUĞLA 4°C, 7°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Antalya’nın batı ve doğu ilçelerinde, yarın Isparta, Mersin ve Adana çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 12°C, 17°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey kesimleri ile yarın il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 13°C, 16°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; doğu ilçeleri ile bu akşam saatlerinde batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 7°C, 14°C

Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA 6°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Eskişehir Konya ve Karaman çevreleri, gece saatlerinden itibaren bölgenin güney ve batı kesimleri ile yarın bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, yarın öğle saatlerinden sonra yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın sabah saatlerinde Konya’nın güney ve batı ilçeleri ile Karaman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA 4°C, 6°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmurlu

ESKİŞEHİR 5°C, 8°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmurlu

KONYA 5°C, 9°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu, yarın öğle saatlerinden sonra yüksekleri yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın sabah saatlerinde güney ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

SİVAS 4°C, 6°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BOLU 6°C, 7°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu, yarın zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 9°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

KASTAMONU 4°C, 6°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu, yarın zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK 9°C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, yarın Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, yarın öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BAYBURT 2°C, 6°C

Çok bulutlu

SAMSUN 15°C, 18°C

Çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

TOKAT 11°C, 14°C

Çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yağmurlu

TRABZON 17°C, 24°C

Çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Erzurum’un güney çevreleri, Bingöl ve Muş çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor.Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ELAZIĞ 3°C, 10°C

Çok bulutlu ve hafif yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

ERZURUM -1°C, 3°C

Çok bulutlu bu akşam saatlerinde güney kesimleri hafif kar yağışlı

MALATYA 3°C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

VAN -3°C, 7°C

Çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 2°C, 13°C

Çok bulutlu

GAZİANTEP 3°C, 12°C

Çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT -1°C, 12°C

Çok bulutlu

ŞANLIURFA 5°C, 14°C

Çok bulutlu

METEOROLOJİ’DEN GÜNCEL SON DAKİKA UYARISI

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede (8-10 derece) olmak üzere kuzey, iç ve batı kesimlerde azalacağı, güneydoğu kesimlerde 2 ila 4derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden orta kuvvette, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor..

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Marmara’nın doğusu ile Kütahya, Denizli, Muğla Antalya’nın doğu ve batı ilçeleri, Doğu Karadeniz’in Toroslar mevkiinde, yarın Isparta, Antalya’nın doğu ilçeleri, Mersin, Adana ile Konya’nın güney ve batı çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu’nun doğusu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HANGİ ŞEHİRLERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ?

ERZİNCAN

Erzincan genelinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Yüksek kesimlerde etkili olan kar ve tipi, ulaşımda aksamalara yol açtı. Erzincan Valisi Ali Arslantaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bugün okulların tatil edildiğini belirtti.

AĞRI

Ağrı’da yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle il merkezi ve ilçelerde eğitime bir gün süre ile ara verildiği bildirildi. Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, “Olumsuz hava şartlarından dolayı Ağrı erkeze bağlı köy ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitim ve öğretime 5 Şubat 2020 Çarşamba günü 1 gün ara verilmesi uygun görülmüştür. İl Merkezindeki okullarımızda eğitim ve öğretime ara verilmemiştir” denildi. Öte yandan Eleşkirt ve Hamur ilçelerinde tüm okullar olmak üzere, Patnos, Tutak ilçelerinde de taşımalı eğitim yapan okullar ve bağlı köylerde eğitim öğretime bir gün süre ile okulların tatil edildiği belirtildi.

VAN

Van’da yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde bugün için okullar tatil edildi. Van Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okulların bugün (5 Şubat 2020) itibariyle 1 gün süreyle tatil edildiği, engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

DİYARBAKIR -KULP

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yapışı nedeni ile okullar bir gün tatil edildi. Kulp ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeni ile birçok köy yolu ulaşıma kapandı. Yoğun kar yağışı nedeni ile toplanan İlçe Hıfzısaha Kurulu Kulp ilçe merkezinde ve köylerindeki tüm okullarda bir günlük kar tatili kararı aldı. İlçeye bağlı okullar bugün (5 Şubat) tatil edildi.

SİİRT PERVARİ

Siirt’in Pervari ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Siirt Valiliğinden yapılan açıklamada, Pervari kent merkezi ve köylerde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacağını ifade edildi.

TUNCELİ-OVACIK

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi. Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların, 5 Şubat’ta (bugün) tatil edildiği bildirildi. Öte yandan yağışların hafta sonuna kadar ara ara devam etmesi beklendiği aktarıldı.

BİNGÖL-KARLIOVA

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde kar ve tipi nedeniyle okulların bugün da tatil edildiği bildirildi. Bingöl’ün Karlıova ilçesinde kar ve tipi ara ara etkili oluyor. Kar ve tipi nedeniyle bugün eğitimi ara verilen ilçede yarın da okulların tatil edildiği aktarıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe ve bağlı köylerde tüm okulların yarın tatil edildiğini duyurdu. Öte yandan bölge genelinde kar yağışının etkisini sürdüreceğini öğrenildi.

ŞIRNAK-BEYTÜŞŞEBAP

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Beşağaç, Bölücek, Güneyyaka köylerinde aşırı kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Kato Dağı eteklerinde bulunan yüksek rakımlı köylerde eğitime bir gün ara verildi. Beytüşşebap Kaymakamı İsmail Pendik, ilçeye bağlı 3 köyde aşırı kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini söyledi. Kaymakam Pendik, “İlçemizde yoğun kar yağışı tipi ve çığ tehlikesi olduğundan dolayı 3 köyümüzdeki okullar 5 Şubat 2020 tarihinde tatil edilmiştir” dedi.

© 2013 - 2020 Haberson24.COM | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.sanalbasin.com üyesidir