Haberson24.com |

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden İstanbullulara iki müjde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin Mayıs ayı toplantıları dün İSKİ Genel Kurulu gündemi ile başladı. İBB Başkanvekili Göksel Gümüşdağ’ın başkanlığında toplanan mecliste daha önce CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun gündeme getirdiği öğrenci akbilinin 85 liradan 50 TL’ye düşürülmesi ve su fiyatlarında yüzde 40 indirime gidilmesi görüşüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden İstanbullulara iki müjde
456 views
14 Mayıs 2019 - 23:02

AK Parti grubu tarafından aylık akbil ücretinin 85 TL’den 40 TL’ye düşürülmesi için verilen teklif tüm üyelerin desteğiyle komisyona sevk edildi. Mecliste su faturalarında hanede yaşayan kişi sayısını esas alan tarife modeline geçilmesi teklifi sunuldu. AK Parti grubu tarafından sunulan teklifle faturada yüzde 40’a varan indirim öngören tarifeye geçilmesi talebi, hukuk ve tarife komisyonuna sevk edildi. Ayrıca, 19 Mayıs’ta ve Ramazan Bayramı boyunca İstanbul genelinde İETT, metro ve vapurların ücretsiz olması için İBB başkanına yetki verilmesi önergesi sunuldu. AK Parti grubu tarafından sunulan önergeye tüm meclis üyeleri destek verdi. Önerge çalışmaların tamamlanması için komisyona sevk edildi.

Yıldırım duyurdu

Öte yandan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “İstanbullulara müjdeli haber: Daha önce söz verdiğimiz gibi; kişi sayısı daha fazla olan hanelerde daha çok indirim olmak üzere, su tüketiminde aylık ortalama yüzde 40 indirim yapılacak. Öğrenci akbili aylık 85 liradan 40 liraya düşürülecek” ifadelerini kullandı.

© 2013 - 2019 Haberson24.COM | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. sanalbasin.com üyesidir