kurtkoy escort

Haberson24.com |

Zelenskiy ve Macron Ukrayna uçağının düşürülmesini görüştü

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Zelenskiy’nin Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi. İran’ın …

Zelenskiy ve Macron Ukrayna uçağının düşürülmesini görüştü
19 views
12 Ocak 2020 - 14:48

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Zelenskiy’nin Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

İran’ın Ukrayna Havayollarına ait Boeing 737 tipi yolcu uçağını yanlışlıkla düşürmesi konusunun ele alındığı kaydedilen açıklamada, Fransa’nın düşürülen uçakla ilgili soruşturmanın başlatılması için Uluslararası Sivil Havacılık Örgütüne başvurduğu belirtildi.

Zelenksiy’nin soruşturma sürecine destek vermeye hazır olmasından dolayı Fransa’ya teşekkür ettiği kaydedilen açıklamada, “İki lider, düşürülen uçağının kara kutularının deşifre edilmesi sürecine Fransız uzmanlarının dahil edilmesi konusunda anlaştı.” ifadelerine yer verildi.

Ukrayna’nın doğusundaki krizinin de ele alındığı belirtilen açıklamada, Zelenskiy ile Macron’un Ukrayna, Fransa ve Almanya’nın katılımıyla üçlü bir telefon görüşmesi gerçekleştirme konusunda anlaştığı kaydedildi.

© 2013 - 2020 Haberson24.COM | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.sanalbasin.com üyesidir