kurtkoy escort

Haberson24.com |

Recep Ayı ne zaman?

Kainatın yaratıcısı Allah-u Teala’nın sonsuz rahmet, mağfireti ve bereketini kullarına ikram edeceği Recep Ayı, her yıl olduğu gibi bu yıl da …

Recep Ayı ne zaman?
113 views
17 Ocak 2020 - 18:19

Kainatın yaratıcısı Allah-u Teala’nın sonsuz rahmet, mağfireti ve bereketini kullarına ikram edeceği Recep Ayı, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın dört bir tarafındaki müminler tarafından bol bol ibadet edilerek karşılanacak. İslam inancına gönül veren müminler Cenab-ı Hakk’ın huzurunda eda ettikleri her türlü ibadetin feyzinden fazlasıyla yararlanabilmek adına Recep Ayı ile ilgili kapsamlı şekilde araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı kanadından paylaşılan resmi açıklamalara ışığında, Müslümanların küçük yahut büyük günahlarından ötürü pişmanlık duyup af dileyerek bağışlanmayı beklediği 2020 Recep ayı ne zaman ve hangi tarihte başlayacak? Kurtuluşa erme ayı olarak da bilinen ve yüce Mevla’nın rızasını kazanabilmek için yapılan tüm amellerden kat kat sevaba ulaşılacağı Recep ayına ne kadar kaldı? İşte, istediğiniz her an kolayca faydalanabileceğiniz kalan süre sayacını haberimizdeki içerikten görebilirsiniz.

2020 RECEP AYI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2020 Recep Ayına kaç gün kaldığı ve ne zamana denk geldiği, başlangıç ve bitiş tarihleri, son günlerde gündemden düşmeyerek yakın mercek altına alındı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Recep Ayına ne kadar kaldığı noktasında sorgulamalarına yoğunluk kazandıran kişiler için 2020 Recep Ayı başlangıç ve bitiş tarihleri resmi olarak ilan edildi.

RECEP AYINA NE KADAR KALDI?

*Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan alınan bilgiler dahilinde Üç Ayların içinde ilk sırada bulunan Recep Ayı, 25 Şubat Salı 2020 tarihinde başlarken, 24 Mart 2020 tarihinde bitecek.

->Bununla birlikte Üç Ayların içinde ikinci sırada yer alan Şaban Ayı ise 25 Mart 2020 tarihinde başlarken, 23 Nisan 2020 tarihinde sona erecek.

->Üç Ayların içinse üçüncü ve son sırada yer alan Ramazan Ayı ise, 24 Nisan 2020 tarihinde başlarken, 23 Mayıs 2020 tarihinde de son bulacak.

RECEP AYINA KALAN SÜRE SAYACI…

*Tüm bu bilgilerin yanı sıra 2020 yılı itibariyle Ramazan Bayramı ne zaman başlayacak? şeklinde kafalarını kurcalayan soru işaretini yok etmek için sorgulamalarını derinleştiren Müslümanlar için de, tarihler kesinlik kazandı. Bu bağlamda 2020 Ramazan Bayramının 1.(birinci günü), 24 Mayıs 2020, 2.(ikinci günü) 25 Mayıs 2020 ve 3.(üçüncü günü) ise 26 Mayıs 2020 tarihinde olacak.

© 2013 - 2020 Haberson24.COM | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.sanalbasin.com üyesidir